SVT – Rytų frontas 1941-1945
Rodoma 13 įrašų - nuo 1 iki 13 (viso: 13)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34122

  eppanzer
  Participant

  Kaip teigiama knygoje Оружие Красной Армии Минск, Харвест, 1999, vien SVT-40 (įskaitant variantą AVT-40) 1941-1942 metais buvo pagaminta 1296000 vnt. Toks didižiulis skaičius ginklų atrodytų turėtų atsispindėti netgi šaulių divizijų ginkluotės etatuose, tačiau taip nėra.
  Gal kolegos turite informacijos, kaip šie dideli SVT kiekiai buvo paskirstyti?

  #35316

  MAS
  Participant

  http://rkka.ru/org/str/0441.html

  Apie 3300vnt. divizijoje. Paskirstymas matyti. Šaltiniai rašo, jog "vakarinės" divizijos atitiko 1941 balandžio 5 apginklavimo "normatyvus". Iš to galima spėti, jog 1 mln. buvo numestas prieš pakeliant rankas <img loading=” title=”Wink” />

  #35318

  eppanzer
  Participant

  Didelis ačiū. Kažkokiu paslaptingu būdu pražiūrėjau šį šaltinį.
  Labai įdomu, pagal šį šaltinį matosi, kad šaulių skyriuje nebuvo nei vieno Mosino šautuvo. Toks didžiulis kiekis SVT visoje šaulių masėje turėtų atsispindėti ir to meto nuotraukose, ir vokiečius turėjo nustebinti ne ką mažiau, nei T-34 su KV. Tuo tarpu aš nepamenu, kad būčiau matęs kokią nuotrauką su žygiuojančiais raudonarmiečiais, "pagalviui" ginkluotais SVT.
  Gal kolegoms apuolė į akis tokios nuotraukos?

  #35319

  heat
  Participant

  Rusų pagalviui nepamenu, bet vokiečių su trofėjiniais SVT nuotraukų tikrai netrūksta.

  #35317

  eppanzer
  Participant
  "HEAT":zuukf23f wrote:
  Rusų pagalviui nepamenu, bet vokiečių su trofėjiniais SVT nuotraukų tikrai netrūksta.
  [/quote:zuukf23f]

  Bet skaičius – milžiniškas, o kažkaip ėmė ir ištirpo. Ir kiek tas "netrūksta"? 3, 10, 20?
  O kur sovietų prieškarinės ar karo pradžios nuotraukos? Juk kas antras kupoje turėjo būti ginkluotas SVT. Atmeskit tuos su PPD, DP ir liks tik virėjai su Mosinais.
  Kur žygiuojanti kuopa, batalionas, su "mišku" SVT?

  #35321

  Kaukas
  Participant

  Nuotraukų ne kažin kiek bet SVT buvo neretas ginklas. 1941-ais jų buvo pagaminta apie milijoną ir pradžiai karo jais išties buvo apginkluotas vos ne kas antras karys. Po to tur būt beskubėdami pamiršo į "polūtarkes" įsimest <img loading=” title=”Smile” />
  Juokas juokais, bet manau, kad didžioji jų dalis išties buvo numesta arba papuolė kaip trofėjai. Jais buvo ginkluojami reguliarieji daliniai, mobilizuojamieji dažniausiai buvo apginkluojami vietiniuose sandėliuose esančiomis "Mosinkomis". Drįstu manyti, kad antraisiais karo metais mobilizuotų buvo jau dauguma, kariavusiųjų nuo pirmųjų karo dienų nemaža dalis gi liko žemėje, nelaisvėje ir užnugaryje. Traukiantis nušautųjų ginklai surenkami toli gražu ne visada, antrais karo metais SVT pagaminta tik pora šimtų tūkstančių, ekonominis krachas, SVT savikaina viršijo DP kulkosvaidžio savikainą, šovinių trūkumas, apmokytų karių (SVT – ne Mosinka) trūkumas ir rezultatas su SVT kiekiais nuspėjamas.

  [img:378j8lgv]http://battlefront.ru/info_rkka_and_nkvd/pic_rkka/001/rkka-2.jpg[/img:378j8lgv]

  Mobilizajacija:

  [img:378j8lgv]http://battlefront.ru/info_rkka_and_nkvd/pic_rkka/001/rkka-1.jpg[/img:378j8lgv]

  #35322

  heat
  Participant

  [quote:2rl6cxy3]]Bet skaičius – milžiniškas, o kažkaip ėmė ir ištirpo[/blockquote[/quote:2rl6cxy3]
  Priklausomai kiek ieškoti. Per porą min į rasti galima indeksuotas, o peržiūrint fotoarchyvus dar rasi šimtais.

  Kur žygiuojanti kuopa, batalionas, su "mišku" SVT?

  O kur žygiuojantys be SVT ? <img loading=” title=”Smile” />

  #35320

  eppanzer
  Participant
  "HEAT":2o2d4c6i wrote:
  O kur žygiuojantys be SVT ? <img loading=” title=”Smile” />
  [/quote:2o2d4c6i]

  Antroje Kauko nuotraukoje <img loading=” title=”Smile” />
  Ačiū kolegos. Jūs ir kolega antrapasaulietis murava padėjot užpildyti dar vieną mano nežinojimo ir išankstinio nusistatymo spragą. Nors man vis dar kirba sužinoti apie SVT kiekius kariuomenėje dar išsamiau, su konkrečiais skaičiais dokumentuose…

  #35323

  Kaukas
  Participant
  #35324

  MAS
  Participant
  #35325

  eppanzer
  Participant

  Norėčiau pasiūlyti štai šitą Isajevo darbą:
  http://militera.lib.ru/research/isaev_av2/04.html

  #35326

  Kaukas
  Participant

  Стрелковая рота советской стрелковой дивизии вооружалась 2 станковыми пулеметами, 27 пистолетами-пулеметами, 104 самозарядными винтовками, 2 снайперскими винтовками, 9 карабинами, 11 винтовками и 22 пистолетами или револьверами

  Tiesiog dyvai, kaip vokiečiai dar 41-ų vasarą nebuvo sutriuškinti. Aš jau pripratau visur kur tik įmanoma rasti informaciją, jog RA maždaug keturis su puse karto buvo geriau ginkluota nei Vermachtas, tankai buvo geresni du kart, kiekiai didesni – tris, o kariauti pradžioje nesisekė dėl vieno iš sąmokslų, kurio teoriją šiais laikais pateikia vienas ar kitas mesijas.

  #35327

  eppanzer
  Participant

  Apsiginklavimo prasme sunku pasakyti kieno pėstininkų geresnė. Pas vokiečius daugiau prieštankinių patrankų ir pulko pabūklų, pas sovietus daugiau automatinių ginklų ir divizijos pabūklų. Kad pas vokiečius šiek tiek daugiau haubicų, o lauko patrankų jie neturi visai, galima traktuoti ir taip ir kitaip. 120 mm minosvaidis – akivaizdžiai gerai, bet ar geriau už 150 mm pėstininkų pabūklą? Kas geriau – 12 20 mm automatų, ar 8 37 mm ir 4 76 mm PL patrankos?
  Nes SVT mažiau įtakoja divizijos galimybes, nei kurios nors pusės privalumai artilerijos, minosvaidžių, PL gynybos ir prieštankinių patrankų srityse.

Rodoma 13 įrašų - nuo 1 iki 13 (viso: 13)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.