SS prieš 16-ąją šaulių diviziją – Rytų frontas 1941-1945
Rodomi 7 įrašai - nuo 1 iki 7 (viso: 7)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34113
  Avatar
  ARS
  Participant

  Sveiki . Ar 16-ajai šaulių divizijai teko kovot prieš SS divizijas "NORD" , "VIKING" (ar kovos grupes sudarytas iš šių divizijų dalių) Lietuvos teritorijoje ? Iš vieno skandinavo nugirdau apie mūšį šalia Šiaulių , bet nerandu nieko apie tai .

  #35183
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  Gal kolegos mane pataisys, tačiau mano žiniomis tuo laikotarpiu ties Šiauliais iš "elektrikų" buvo tik 12-asis SS korpusas (XII. SS – Armeecorps), kurį dažnai klaidingai vadina 12-uoju SS tankų korpusu. Su SS jis turėjo nedaug bendro – raides SS pavadinime ir vadus – esesininkus, Į šio korpuso sudėtį įėjo dvi "paprastos" pėstininkų divizija ir viena grenadierių divizija.
  Nord ir Viking mano žiniomis nei mūšiuoe Lietuvoje apskritai, nei mūšyje ties Šiauliais konkrečiai nedalyvavo.
  Turėtum pas tą skandinavą paprašyti teiginį patikslinti ir nurodyti informacijos šaltinius.

  #35184
  Avatar
  MAS
  Participant

  …tuo laikotarpiu ties Šiauliais iš "elektrikų" buvo tik 12-asis SS korpusas (XII. SS – Armeecorps)

  Sutapimas: 16-a divizija prie Šiaulių pasirodė 2 rugpjūties. Tuo metu XII korpusui vadovavo tūlas Matthias Kleinheisterkamp'as, žuvęs neaiškiomis aplinkybėmis Halbės katile 1945 balandžio paskutinę dieną. Besiverždama iš to paties katilo "Kampfgruppe von Luck" prasiveržė iki Baruto, kurio prieigose pulkininkas fon Luck'as leido savo kariams trauktis prie Elbės individualia tvarka. Pats gi pateko į nelaisvę. Tai būta to paties Hanso fon Lucko, kurio knyga "Savojo laiko belaisvis" išversta į mūsų kalbą.

  #35185
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Kalbant apie Matthias Kleinheisterkamp'ą jis trumpai vadovavo SS "Totenkopf" divizijai, kuri anot angliškos Vikipedijos Barbarosos pradžioje kovėsi Lietuvoje:

  Totenkopf saw action in Lithuania and Latvia

  Gal kas iš kolegų turite daugiau duomenų ką "Kaukolės" divizija spėjo nuveikti Lietuvos teritorijoje? Atsiprašau, kad klausiams ne į temą, bet labai smalsu sužinoti, o atskiros temos jis nevertas.

  #35186
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  "Kaukolė" kažko ypatingo Lietuvoje nuveikti negalėjo, nes ji buvo antrajame ešelone – vienais duomenimis ji buvo ketvirtosios tankų grupės vadovybės rezerve, kitais duomenimis – 56-ojo armijos (motorizuoto) armijos korpuso vadovybės rezere. Žinma, ji galėjo susidurti su besitraukiančių raudonarmiečių daliniais, tačiau pagrindinius [i:3bhez4p8]ledus laužė[/i:3bhez4p8] kitos divizijos.

  #35187
  Avatar
  MAS
  Participant

  25 naktį persikėlė per Nemuną ties Jurbarku. Toliau – Ariogala, Kėdainiai, Ukmergė,Zarasai. 29 išėjo ties Daugpiliu. Mathias vadu tapo 6 liepos – taigi su divizijos maršu per Lietuvą turi mažai ką bendro.

  #35188
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Na, Matthias paminėjau tik tarp kitko. Bet kokiu atveju dėkui, kolegos, už atsakymus.b

Rodomi 7 įrašai - nuo 1 iki 7 (viso: 7)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.