Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 23)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34154

  Arvydas
  Administratorius

  Visai atsitiktinai pavarčiau šią leidyklos Vox Altera išleistą Hans von Luck knygą. Trumpa citata.
  [blockquote]Mūsų tankų korpusas iš pradžių veržiasi į šiaurės rytus. Tikslas – Vilniaus miestas buvusioje Lietuvoje. Pasipriešinimas palyginti nedidelis, tačiau pasirodo pirmieji vėliau pagarsėję T 34. Šie tankai buvo rusų šarvuotųjų pajėgų nugurkaulis. Jis nesudėtingos konstrukcijos. Šarvų plokštės grubiai suvirintos, važiuoklė – paprasta, viskas be jokių išraitymų ir vingrybių. Žalą nesunku pašalinti. Be t, rusai moka puikiai improvizuoti. Gamyklos, iš kurių išrieda tūkstančiai T 34, mūsų liuftvafei nepasiekiamos.
  Vilnius apeinamas iš šiaurės ir pietų ir paimimamas. Nedelsiant pasukame į rytus Minsko kryptimi.[/blockquote] Apie šią knygą žinojau jau seniau, tačiau vien dėl šios citatos aš ją įsigysiu. Prisimenate konspirologų teorijas – bla bla bla, Halderis, Guderianas, Hotas ir kiti T-34 pirmą kartą pamini tik liepos mėnesio įrašuose, tai tų T-34 gal pasienyje visai nebuvo, o jei buvo, tai … Ši citata visas tas [i:987s24fo]teorijas [/i:987s24fo]"nubraukia".

  #36081

  Dadis
  Dalyvis

  O vokiečiai savo atsiminimuose nemini T-34 dar anksčiau, pvz. rašydami apie mūšį dėl Alytaus?

  #36082

  murava
  Dalyvis

  Tai karo dienoraštis, ar memuarai rašyti po karo?

  #36083

  quattro51
  Dalyvis

  Memuarai rašyti po karo.

  #36084

  murava
  Dalyvis

  Tada viskas aišku <img decoding=” title=”Smile” />

  #36085

  Panzermeyer
  Dalyvis

  Manai – blogai prisimena fon Liukas ?

  #36086

  murava
  Dalyvis

  Karo pradžioje vokiečiai T-34 beveik neskyrė dėmesio, bet po karo pateisinant savo nesekmes per daug sureikšmino T-34 indėlį.

  #36087

  Kaukas
  Dalyvis

  Atėjau, pamačiau, perskaičiau..
  Tarp eilučių matau kažką tokio :
  "Vokiečiai, idant pateisintų savo nepaaiškinamą pralaimėjimą, prisigalvojo nebūtų dalykų".
  Taip?
  Visur kur tik siekiama paneigti paplitusį teiginį, pamatome "beveik", "per daug", "maždaug", "nelabai". Nes argumentų nėra, o teigti norisi. Pasverk dabar kad gudrus, kiek kainuoja tas "beveik neskyrė dėmesio" 1941-ųjų valiutos kursu.
  Aš puikiai žinau, kad nebuvo šedevras tas T-34, bet "neskirti dėmesio" naujiems priešiniko ginklams, gal per drąsiai pasakyta. Galima platesnį grindinuką, Gintai? Nepatiklus darausi, senstu tur būt <img decoding=” title=”Smile” />

  #36089

  murava
  Dalyvis

  Kiek man žinoma dauguma T-34 pkliuvę vasarą vokiečiams nepataisomai sugedo, o ne buvo pamušti, skirtingai pvz. nuo BT-7, kurios vokiečiai sėkmingai eksplotavo berods iki pat 1945 m. Todėl išpradžiu vokiečiai T-34 nelaikė kažloliu stebuklu, juk su juo sėkmingai kovojo. Visas triukšmas prasidėjo berods tik 1941 m. lapkričio ar gruodžio mėnesį, kai vokiečių tankų koloną, kuri nesilaikė jokiu atsargumo priemonių, papuolė į tankų pasalą ir buvo sunaikinta. Kad pasiteisintu prieš aukštesnę vadovybę Guderianas ir sukėlė triukšmą apie nepažeidžiamą T-34.

  #36088

  Arvydas
  Administratorius

  [blockquote]Kiek man žinoma dauguma T-34 pkliuvę vasarą vokiečiams nepataisomai sugedo, o ne buvo pamušti, skirtingai pvz. nuo BT-7, kurios vokiečiai sėkmingai eksplotavo berods iki pat 1945 m. [/blockquote] Teiginys daugiau nei diskutuotinas. Reiktų suprasti, kad BT-7 patekdavo vokiečiams idealios techninės būklės?
  Dėl eksploatavimo. Taip, yra žinoma nemažai nuotraukų su vokiečių naudojamais BT markės tankais. Tačiau kad vokiečiai būtų naudoję BT mūšio lauke man neteko girdėti, gal kas nors gali pateikti konkrečių pavyzdžių Gi apie vokiečių mūšiuose naudojamus T-34 pavyzdžių yra ne tiek jau mažai, pvz. kad ir garsiojoje Prochorovkoje.

  #36091

  murava
  Dalyvis

  [quote:991zz6g9]]Teiginys daugiau nei diskutuotinas. Reiktų suprasti, kad BT-7 patekdavo vokiečiams idealios techninės būklės[/blockquote[/quote:991zz6g9]

  Taip, bet tai tankai patekę vokiečiams 1942 m. – 1943 m. O 1941 m. T-34 daugumoje išėjo iš rikiuotės dėl techninių gedimų ir 1941 m. pabaigoje pas vokiečius neliko nevieno sveiko T-34 tanko.

  #36090

  eppanzer
  Dalyvis

  Gintai, reikia skaičių, kol kas matau tik plikus teiginius. Kaip ir Arvydas, tavo teiginius laikau diskutuotinais.

  #36093

  Arvydas
  Administratorius

  [quote:2iuzdjo3]]Noriu pasakyti, kad BT-7 taip smarkiai negęsdavo, kaip T-34, tai liečia 1941 metus.[/blockquote[/quote:2iuzdjo3] Gal gali savo teiginį pagrįsti nuoroda į i kokį nors informacijos šaltinį ar tai tik tavo nuomonė?

  Klausiu todėl, nes aš neturiu duomenų, kurie pagrįstų arba paneigtų tavo teiginius.

  #36094

  murava
  Dalyvis

  M. Bariatinskas "sovietiniai tankai mūšyje" 264 p. , o 266 p. knygos autorius rašo, kad 1941 m. T-34 tanko trūkumai paėmė viršu prieš tanko teigiamas savybes.

  #36092

  Arvydas
  Administratorius

  Gaila, bet tos knygos neturiu. Gal galėtum pacituoti vietas iš tos knygos, kuriomis rėmeisi rašydamas savo du aukščiau minėtus teiginius?

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 23)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.