Raitos sovietų kavalerijos atakos – Rytų frontas 1941-1945
Rodomi 5 įrašai - nuo 1 iki 5 (viso: 5)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34112
  Avatar
  eppanzer
  Participant

  Ką tik per RTR rodė dokumentinį serialą "Išvaduotojai","Kavalerija". Ten teigė, kad sovietų kavaleristai dažnai atakuodavo raiti šaltaisiais ginklais. Kaip pvz. pateikė atsiminimus iš Baltarusijos išlaisvinimo operacijos, kaip kavaleristas kardu atakavo 3 bėgančius vokiečius. Jūsų nuomonė, gal žinot kitų šaltinių?
  Kolegos Ginto straipsnį skaičiau:
  http://www.antraspasaulinis.net/e107_pl … ontent.817

  #35179
  Avatar
  murava
  Participant

  kaip pvz. pateikė atsiminimus iš Baltarusijos išlaisvinimo operacijos, kaip kavaleristas kardu atakavo 3 bėgančius vokiečius. Jūsų nuomonė, gal žinot kitų šaltinių?

  Nieko nuostabaus, vienas iš kavalerijos tikslų persekioti demoralizuorą priešą. Ir per kažkurį Rusijos TV kanalą rodė dokumentinį filmą skirtą skirta Rževui. Ten citavo vokiečių kareivio atsiminimus, kai ant jų kulkosvaidžių šuoliavo keli kavalerijos daliniai. Man tai nieko nuostabaus prieškaryje buvo tik 13 kavalerijos divizijų, karo metu kavalerijos dalinių išaugo daugiau, kaip 6 kartus ir tarp divizijos vadų pasitaikė nekompentingu, kurie kavalerijos panaudojimą suprato pagal filmą "Čapajevas." Bet kad tai būtų dažnai daroma abejoju.

  #35180
  Avatar
  eppanzer
  Participant

  Spėju, kad kardais atakuoti sėkmingai galima tik kokį nors tiekimo būrį ar lauko virtuvę <img src=” title=”Smile” />

  #35181
  Avatar
  Kaukas
  Participant

  Kardais mosuojanti kavalerija APK – pasitaikanti (ypač pradžioje) neprotinga bravada ir ne daugiau. Kavalerija, kap kariuomenės rūšis, gan greitai pakito į greito reagavimo būrius su didelėmis mobilumo ir "pravažumo" galimybėmis, tačiau kautynėms raiteliai paprastai "nusipėstindavo". Privalumai – didelis vidutinis greitis bekele, praeinamumas (netgi ten, kur nepravažiuoja jokia kita ratinė-vikšrinė priemonė), tylus judėjimas, "milžiniškas", lyginant su mechanizuotomis priemonėmis, "motoresursas <img src=” title=”Smile” /> (guolis ar sankaba nesubyrės užnugario reide) ir gan organiška ir paprasta logistika užduoties metui (šieno kupetą ir balą lengviau rasti nei kuro ar tepalo cisterną). Galų gale arkliai – valgomi, jeigu jau kitokios naudos iš jo nebelieka.
  Trūkumų irgi aibė. Logistika būtina pastovi, arkliai ėda ir geria ir nenaudojami. Arklys itin pažeidžiamas visoms ugnies rūšims, lengvai save demaskuoja, ugnies metu instiktyviai dar labiau "atsidengia" ir tampa pažeidžiamas. Galų gale arkliai irgi serga ir reikalauja "remonto", o medikamentų, medpersonalo ir laiko gydymui ir žmonėms pertekliaus nebūna.

  #35182
  Avatar
  eppanzer
  Participant

  Apie tai jau ne kartą diskutavom, pritariu 100 proc. Per tą minėtą laidą/serialą viską papasakojo kaip muravos straipsnyje, parodė gražių dokumentinių kadrų ir kompiuteriu pademonstravo, kaip buvo naudojami kavalerijos kulkosvaidžiai ir 45 mm PTP bei 76,2 mm pulko pabūklai. Pabrėžė, kad 1944 Polesėje kavalerija ir išnaudojo savo pranašumą judėti pelkėtoje vietovėje. Na ir paminėjo, kad buvo atvejų, kai atakuodavo ir kardais.

Rodomi 5 įrašai - nuo 1 iki 5 (viso: 5)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.