Mano biblioteka – Rytų frontas 1941-1945
Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34151
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  kviečiu pasidalinti nuomonėmis apie savo bibliotekose turimas knygas. Pageidautina knygos viršelis ir bent pora žodžių.

  Vasaros viduryje įsigijau kaliningradiečio istoriko-mėgėjo Dmitrijaus Jegorovo knygą "1941-ųjų birželis. Vakarų fronto sutriuškinimas" ("Июнь 1941.Разгром Западного фронта")
  http://www.dom-knigi.ru/images/image.asp?Art=281369
  Knyga įdomi tuo, kad aprašomi ne tik mūšiai Vakrų fronte (t.y. Baltarusijoje), tačiau pakankamai plačiai "užkabinami" ir mūšiai pietinėje Lietuvos dalyje.
  Ir nors didelių atradimų knygoje nėra (autorius naudojosi iš esmės jau žinomais šaltiniais), o ir klaidelių bei tendencingumo galime įžiūrėti, knyga tikrai verta dėmesio besidomintiems pradiniu karo laikotarpiu.

  #36065
  Avatar
  aleksandr.n
  Participant

  Mano turimoje bibliotekoje gan vertinga knyga laikyčiau
  Операция "Багратион" 1944г. Москва Олма-Пресс 2004г.
  Knygoje yra pateiktos kasdienines RA Genštabo suvestines. Turint žemelapį galima pamatyti, kaip Lietuvos teritorijoje 1944m. judėjo fronto linija.

  #36066
  Avatar
  Rimtas
  Participant

  Man idomi suomių – rusų karų XX a. tema.
  Neseniai pirkau ir perskaičiau mūsų forume gana plačiai aptarinėjamo autoriaus Marko Solonino knygą " 25 Birželio : kvailystė ar agresija?". Knygos viršelį ir trumpą aprašymą rusų kalba galima paskaityti autoriaus asmeniniame interneto puslapyje http://www.solonin.org/show.php?show=co … &type=book
  1941 m. birželio 25 d. tema forume nagrinėta Leningrado blokados gijoje – su dideliu malonumu perskaičiau.
  M. Soloninas minėtoje leidinyje cituoja ir palankiai atsiliepia apie kito autoriaus knygą: Аптекарь П. Советско-финские войны: Самые позорные в истории русского оружия.
  Gal kas skaitėte šią ar kitas šio autoriaus knygas? Jeigu skaitėte, kokią susidarėte nuomonę apie autorių ir jo kūrinius?

  #36067
  Avatar
  heat
  Participant

  Aptiekariaus skaityti neteko. Bet specialistu jis laikomas rimtu, dirbo archyvuose, o ne kompiliavo makulatūrą.
  Jo straipsnių Suomių karo tema yra čia: http://www.rkka.ru/ibibl1.htm
  Knygų Lietuvoje vargu ar pavyks gauti, bent jau aš nemačiau niekad. Iš nesenų leidinių žiemos karo tema galiu rekomenduoti Bairo Irinčevo "Užmirštas Stalino frontas". (Баир Иринчеев. Забытый фронт Сталина.) Vilniuje, rusų knygynuose, tikrai yra.
  Tik jei tikiesi kažko panašaus į Soloniną, gali ir nepirkti. Jokių išradimų ir sensacijų ten nėra, tik detalus veiksmų aprašymas Karelijoje, iš abiejų pusių archyvų ir liudininkų.

  #36068
  Avatar
  MAS
  Participant

  Čia žiupsnelis P.Aptiekariaus kūrinio kritikos :
  http://www.winterwar.ru/apt.htm

  #36069
  Avatar
  Rimtas
  Participant

  Ačiū kolega HEAT už nuomonę. Irinčejevo kygą jau turiu. O Aptiekariaus knygų Mažvydo bibliotekoje ir rusiškuose knygynuose tikrai nėra.

Rodomi 6 įrašai - nuo 1 iki 6 (viso: 6)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.