M.Soloninu interviu "Lietuvos žiniose" – Rytų frontas 1941-1945
Rodomi 4 įrašai - nuo 1 iki 4 (viso: 4)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34158
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster
  #36296
  Avatar
  Rimtas
  Participant

  Straipsnio autorius tvirtina, kad redakcija http://cyvas.wordpress.com/ ir skelbia visą tekstą lietuviškai.

  #36297
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  Netikėti Tomu Čyvu neturim pagrindo, todėl manysime, kad interviu "apkarpė" laikraščio redakcija. Tačiau T.Čyvo pateiktas motyvas, kad interviu buvo sutrumpintas "taupant vietą" manęs neįtikina.
  Turiu pareikšti, kad mano nuomonė nebūtinai sutampa su M.Solonino interviu išsakytais teiginiais, tačiau aš niekados nesutiksiu su tokio pobūdžio "cenzūra". Nebūtinai privalome sutikti su visais išsakytais teiginiais, tačiau nutylėti mums nepriimtinų minčių negalima. Tai mažų mažiausiai nesąžininga.

  #36298
  Avatar
  MAS
  Participant

  Skaičiau popierinę laikraščio versiją. Labai panašu į T.Čyvo teiginį – pats straipsnelis užima pusę puslapio ar kiek mažiau. Kadangi tą laikraštį retkarčiais paskaitau, tai galiu pasidalinti savo įžvalga.
  Manau kad pats straipsnis ar reklaminė žinutė buvo įsprausta kito teksto ar reklaminio ploto sąskaita. Tokius interviu ar straipsnius LŽ mėgsta spausdinti per 2 puslapius. Labai panašu į tai, kad pats "interviu" labai vėlavo ir redakcijoje atsidūrė "paskutinę akimirką". Juolab kad tą interviu galima pavadinti užslėpta reklama.
  Dėl paties "netrumpinto" interviu teksto. Ponas Soloninas nepasakė nieko naujo – tiesiog bando sukurti sau patogią ( ar įprastą ) šarminę terpę, eskaladuomas tam tikras istorines aplinkybes. Lietuvoje jos yra trys – 1940 metų okupacijos teisėtumas, visos lietuvių tautos atsakomybė už holokaustą bei pokario įvykių interpretacijos. Soloninas pasirinko jam, matyt, labiausiai artima lietuvių dalyvavimo žydų naikinime temą. Kadangi LŽ neišspausdino viso interviu – tos šarminės terpės anam sukurti nepavyko. Todėl susitikime su skaitytojais teks atsakyti į tikslius vietinių APK specialistų klausimus, kurių nenustelbs "megztųjų berečių" ar Murzos tipo marginalų šurmulys.
  Dabar dėl mesto kaltinimo. Ponas Soloninas visai nesidomi dabartine istorija ir matomai nieko nėra girdėjęs apie Lietuvos Prezidento atgailą prie Raudų sienos ir kitų , panašių, pareiškimų. O bent jau galėjo pasidomėti…

  P.s. Kadangi tas aukščiau minėtas LR Prezidento kolektyvinis atsiprašymas nuskambėjo panašiai tuo metu – 1995 metais – p.Soloninas kūrė savo disidentinę tapatybę, todėl tokias smulkmenas galėjo ir praleisti <img src=” title=”Wink” />

Rodomi 4 įrašai - nuo 1 iki 4 (viso: 4)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.