L. Bezymenskis "Specialusis Barbarosos aplankas" – Rytų frontas 1941-1945
Rodomi 9 įrašai - nuo 1 iki 9 (viso: 9)
 • Autorius
  Įrašai
 • #34150
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Vienoje knygoje ("Nusikaltėlių fiureris") radau, kad apie Barbarosą plačiau galima pasiskaityti šioje knygoje. Gal kas esate skaitę ją? Ar vertėtų perskaityti, ar nebus tai dar viena sovietinės propagandos perpildyta knyga?

  #36058
  Avatar
  rix
  Participant

  sena, gera knyga, pasakojama apie Barbarosos plano genezę, kitus buvusius variantus. Aišku, kaip ir kiekvienas sovietmečio kūrinys yra persmelktas propaganda, bet mokantiems skaityti tarp eilučių rekomenduočiau dar sykį peržvelgti knygoje nagrinejamus įdomius įvykius.

  #36057
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Kaip suprantu, tamsta, esate skaitęs šią knygą ir visai rekomenduotumėt ją perskaityti? O ir kažkokių faktų iškraipymų ten nėra? <img src=” title=”Smile” />

  #36059
  Avatar
  Gunas
  Participant

  Raskite man tarybiniais laikais išleistą istorinę knygą apie II pasaulinį karą be iškraipymų…. Rix juk ir rašo- skaityti tarp eilučių…

  #36060
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Šios knygos autoriaus, mūšio Stalingrade metu, tarnavo Dono fronto, 64-os armijos štabe, bet gal kas žinot kokį laipsnį turėjo Bezymenskis?

  #36061
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  L.Bezymianskis gimė 1920 gruodžio 30 dieną. Stalingrado mūšio metu jam buvo 22 metai, tad jo laipsnis tikrai nebuvo labai aukštas. Į kariuomenę jis pateko 1941 metų rugpjūčio mėnesį eiliniu, tad per metus su trupučiu įspūdingą karjerą vargu ar spėjo padaryti. Mano nuomone Stalingrado mūšio metu jis galėjo būti vyr.leitenantas. Iš jėgos – kapitonas.
  Dėl pareigų. 1942 metų viduryje – pabaigoje jis tarnavo Pietvakarių fronto ypatingos paskirties radiodiviziono karininku. 1942 gruodžio mėnesį jis paskiriamas Dono fronto štabo žvalgybos skyriaus kariniu vertėju. Kaip vertėjas L.Bezymianskis dalyvavo apklausiant Paulių ir kitus vokiečių generolus.
  O ką tai turi bendro su knyga? Beja, gal ją jau gavai ir skaitai?

  #36062
  Avatar
  quattro51
  Participant
  "Arvydas":2t8owm93 wrote:
  O ką tai turi bendro su knyga? Beja, gal ją jau gavai ir skaitai?
  [/quote:2t8owm93]
  Taip, jau skaitau. Šiaip norėjau pasidomėti autoriumi, nes pasirodė įdomi ta istorija su feldmaršalu Pauliumi. Taip pat kiek leido suprasti mano rusų kalbos žinios rusiškoje Vikipedijoje, tai būtent Bezymenskis išvertė Žukovui Bormano ir Gėbelso laišką apie Hitlerio mirtį. Mano nuomone, knyga tikrai nebloga, tik kaip suprantu neverta visko priimti kaip visišką tiesą, nes gali būti tiesiog sovietinė propaganda.
  #36063
  Avatar
  Arvydas
  Keymaster

  tik kaip suprantu neverta visko priimti kaip visišką tiesą, nes gali būti tiesiog sovietinė propaganda.

  Šimtas pirmą kartą sakau. Nieko nereikia priimti už visišką tiesą nepriklausomai nuo to, kas tą tiesą sako: Bezymianskis, diedas, Arvydas, HEAT ar V.Suvorovas. Nes tai gali būti raudona, ruda, balta ar vaivorykštinė propaganda. Skaityti reikia galvojant, analizuojant ir lyginant su kitais informacijos šaltiniais. O tada daryti savo išvadas.

  #36064
  Avatar
  quattro51
  Participant

  Pagaliau perskaičiau šią knygą. Nerimtai atrodė tai, kad keliose vietose buvo Bezymenskio jausmų proveržiai, kurių, mano nuomone, istorijos veikale neturėtų būti. Įdomu buvo skaityti Žukovo, Rokosovskio, Halderio komentarus vienu ar kitu klausimu. Taip pat sužinojau man negirdėtų minčių: pvz. kad Hitleris užėmęs Maskvą ketino ją užtvindyti (bandžiau patikrinti šio fakto tikrumą, bet jokio rimto šaltinio neradau). Vienu žodžiu rekomenduočiau perskaityti šią knygą, bet reikėtų, kaip sakė Arvydas, viską, kas kelia abejones tikrinti.

Rodomi 9 įrašai - nuo 1 iki 9 (viso: 9)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.