Knygų mugė. M.Soloninas – Rytų frontas 1941-1945
"Molotovo linijos" statybos Baltijos valstybėse
2010-01-09
Projektas "Rytų frontas" švenčia savo trečiąjį gimtadienį
2010-02-02

Knygų mugė. M.Soloninas

Š.m.vasario 18 – 21 dienomis Litexpo parodų centre įvyks knygų mugė, kurioje, be kita ko, leidykla „Briedis“ pateiks skaitytojų teismui M.Solonino knygos „Birželio 22. Katastrofos anatomija“ lietuvišką versiją. Pristatymas, kuriame žada dalyvauti ir pats knygos autorius, turėtų įvykti vasario 19 d. 17.00 rūmų 5.3 salėje. Į šį renginį leidyklos atstovai maloniai kviečia visus, norinčius gyvai pabendrauti su knygos autoriumi.
Primename, kad mūsų svetainėje galima paskaityti knygos ištrauką.

P.S. Šeštadienį, vasario 20 d. VU , matyt, 13.00 (laiką ir auditoriją patikslinsim) Markas Soloninas skaitys atvirą paskaitą. Nerijus Šepetys maloniai kviečia dalyvauti interneto svetainių Rytų frontas, Antras pasaulinis karas karo ir Militaria narius.

8 Comments

 1. quattro51 parašė:

  Puiku, kad garsujį įsakymą dabar galima paskaityti ir lietuviškai. Sudomino šis punktas:
  [blockquote]b) armijų ribose suformuoti po 3 – 5 gerai ginkluotus užtvaros būrius (iki 200 žmonių kiekviename), išdėstyti juos nepastovių divizijų artimame užnugaryje ir įpareigoti juos panikos ar netvarkingo atsitraukimo divizijos dalinių atsitraukimo atveju sušaudyti vietoje panikierius ir bailius ir taip padėti divizijų sąžiningiems kovotojams atlikti savo pareigą Tėvynei;[/blockquote]
  Norėjau paklausti, ar kariai į užtvaros būrius buvo atrenkami pagal kažkokius specialius kriterijus? Pvz. turėjo būti pasižymėję kovoje ar pan.?

 2. Arvydas parašė:

  apie užtvaros būrius būtų galima parašyti platų straipsnį. Trumpai.
  Užtvaros būriai buvo trijų "rūšių". Dar pačioje karo pradžioje, tokie būriai buvo įsteigti NKVD , o jei tiksliau – tuometinės gynybos liaudies komisariato trečiosios valdybos 1941 metų birželio 27 direktyva Nr.35523. Atranka į tuos organus, savaime suprantama, buvo pakankamai griežta.
  Kiek vėliau, 1941 metų rugsėjo 12 dienos Stavkos direktyva Nr.001919 buvo pradėti formuoti divizijų užtvaros būriai. Į šiuos būrius kariai buvo atrenkami divizijos vado nuožiūra.
  Ir pagaliau garsiojo įsakymo Nr.227 pagrindu formuojami užtvaros būriai. Kaip matome iš teksto, jų formavimas buvo armijų vadų prerogatyva, įsakymus jiems formuoti duodavo frontų vadai.Pvz. Stalingrado fronto vadas generolas-leitenantas V.Gordovas 1942 metų rugpjūčio 1 įsakymu Nr.00162/op armijų vadamas nurodė suformuoti užtvaros būrius, kuriuos "sukomplektuoti iš Tolimųjų Rytų divizijų geriausiais rinktiniais kariais ir vadais". Reikia pažymėti, kad šių būrių kariai buvo pakankamai rimtai tikrinami. Pavyzdžiui patikrinus 381-osios šaulių divizijos užtvaros būrį buvo "atsijota" 20 karių – fiziškai silpnų, netvirtų morališkai ir paiškėjus apie turimą teistumą.

 3. quattro51 parašė:

  Norėjau paklausti, o autorius (Soloninas) planuoja dalinti autografus? Tada knygą įsigyčiau mugės metu ir prašyčiau autografo, būtų galimybė pasigirti, kad turiu vardinį dalyką. 🙂

 4. Arvydas parašė:

  Ar planuoja dalinti autografus tikrai nežinau. Be jokios abejonėsreikia pabandyti išpešt tą autogra, kodėl gi ne.

 5. Kaukas parašė:

  quattro, nebuvau nei viename susitikime, kuriame norintiems nepavyktų gauti autografo 🙂 Ir jau juo labiau, ant autoriaus knygos.

 6. aladinas parašė:

  paskaičiau įdėtą ištauką ir sužinojau dvi naujienas , pirma, kad kalbant apie upes jos turi rytinį ir vakarinį krantą (aš vis galvojau kad turi kairį ir dešinį) ir antra, kad rusiški tankai buvo netokie jau blogi.

 7. Arvydas parašė:

  Iš ryrų į vakarus (arba atvirkščiai) tekanti upė turi šiaurinį ir pietinį krantus, vakarinį ir rytinį krantus turi upė tekanti iš šiaurės į pietus (arba atvirkščiai) tekanti upė.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.