Seno bambeklio veranda – Rytų frontas 1941-1945
Vox populi apie A.Čekuolio klaidas
2009-05-26
„XX a. Lietuvos ir pasaulio istorija“ apie SSRS – Vokietijos karo pradžią
2009-07-14

Seno bambeklio veranda

Šios frazės „autorinės teisės“ priklauso žurnalo „Verslo klasė“ redaktoriui Aurelijui Katkevičiui, tai jo internetiniame dienoraštyje yra rubrika tokiu pavadinimu. Tikiuosi, kad gerbiamas redaktorius nesupyks už tai, kad pasiskolinu šį pavadinimą – jis labai tinka mano kukliai personai. Vis bumbu ir bumbu, tai tas negerai pasakė, tai anas negerai parašė….
Štai ir šį kartą bumbėsiu skaitydamas leidinyje „Knygų aidai“ 2008 metų Nr.6 išspausdintą S.Jegelevičiaus straipsnį „1941 birželis: Raudonosios armijos katastrofa. Nauji vėjai ir stalinizmo apraiškos Vokietijos – SSRS karo istoriografijoje“.
Nieko nepadarysi, toks jau esu, pažadu bumbėti ir ateityje.

2 Comments

  1. Arvydas parašė:

    Prieš maždaug metus, bendraujant su dabartiniu Kauno Karo muziejaus direktoriaus pavaduotoju Arvydu Pociūnu, be kitų klausimų aptarėme ir Palangos reikalus. Kaip papasakojo gerbiamas mano bendravardis, toje stovykloje buvo jo pačio a.a. mama ir dėdė (t.y. mamos brolis). Pasak jų atsiminimų, prasidėjus karui stovykloje vis tik buvo ir aukų, nors ne tiesiogiai nuo vokiečių apšaudymų. Vieną mergaitę nutrenkė nutrauktas elektros laidas, dar keli vaikai susižeidė nuo išdužusių langų stiklų šukių. Vaikus pradėjus sodinti į sunkvežimius, dalis jų, tame tarpe ir mano pašnekovo mama ir dėdė, kartu su vienu vadovų patraukė pajūrio link kur klaidžiojo bent dvi dienas, kol juos aptiko vokiečių kariai. Vadovą iš karto atskyrė nuo vaikų, jo likimą galime tik numanyti. Vaikus gi pamaitino ir kiek vėliau sunkvežimiais pargabeno pas tėvus, į Kauną. Pašnekovas sakė, kad jo artimieji kalbėjo apie Palangos bombardavimą. Aš linkęs manyti, kad bombardavimo vis tik nebuvo, buvo tik, kaip teigiama B.Balikienės straipsnyje, artilerijos apšaudymas – siena juk buvo čia pat, jei neklystu – Nemirseoje. Ir tikrai vokiečiai šaudė ne į pionierių stovyklą, o į Palangoje įsikūrusius Radonosios armijos dalinius. Pagal mano turimą informaciją Palangoje buvo dislokuotas 10-osios šaulių divizijos 62-asis šaulių pulkas ir 30-asis artilerijos pulkas. Tai patvirtinama Pabaltijo ypatingosios karinės apygardos (Šiaurės – Vakarų fronto) vado generolo-pulkininko F.Kuznecovo 1941.06.22 6 val. 10 min. raporte, kuriame sakoma.
    [i]4.00 vokiečiai pradėjo kovinius veiksmus. Priešininko karinės oro pajėgos bombardavo Vindavos, Panevėžio, Šiaulių, Kauno aerodromus. Artilerija apšaudė Palangą, Tauragę, Kalvariją. [/i]

  2. Argis parašė:

    neseniai žiūrėjau,,mūsų miesteliai"apie Palangą, laidos kartojimą,ten kalbantys liudininkai taip pat tvirtino,kad jokių mūšių Palangoje nebuvo.Pagal liudininkės viena bomba mesta iš lėktuvo pataikė į pionierių stovyklą per klaidą,nes norėta sunaikinti paštą,kuris buvo šalia stovyklos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.