1941.06.22 Lietuvoje. Aviacija – Rytų frontas 1941-1945
Karo archyvas XXII
2008-06-18
Kovinių lėktuvų vystymasis
2008-07-15

1941.06.22 Lietuvoje. Aviacija

Kalbant apie Antrojo pasaulinio karo istoriją ko gero dažniausiai minimi tankai. Kiek rečiau – pėstininkų ginklai ar artilerija. Apie aviaciją užsimenama tik prabėgomis. Duomenys apie abiejų kariaujančių pusių turėtų lėktuvų skaičių ir jų nuostolius yra prieštaringi, pateikiami skaičiai labai skiriasi.
Nesu aviacijos žinovas ar specialistas, tačiau kolegos Vaido (svetainėje jis žinomas kaip Flugzeug) prašymu pabandžiau paanalizuoti pirmosios karo dienos aviacijos „reikalus“ Lietuvoje. Tą mano straipsnelį maloniai sutiko paskelbti „Aviacijos pasaulis“ – „šauniausias visų laikų aviacijos žurnalas Lietuvoje“ (žurnalo redaktorės Vilmos Jankienės teiginys).
Nesu tikras dėl visų straipsnyje minimų skaičių, numerių, vietovardžių. Būsiu labai dėkingas už bet kokias konstruktyvias pastabas.

2 Comments

 1. rix parašė:

  Taigi, ambasadoriai SSRS atsirado 1941 metų gruodžio 9 dieną ir būtent tokį rangą turėjo Dekanozovas.

  Ar tu tikras, kad Dekanozovas tą dieną automatiškai iš "polpredo" (reikalų patikėtinio) tapo pasiuntiniu (poslom – ambasadoriumi) . Oficialioje jo biografijoje nurodoma, jog Ypatingojo ir įgaliotojo pasiuntinio rangas jam suteiktas 1943 birželio 14 d.(Ранг Чрезвычайного и Полномочного Посла Деканозов получил 14 июня 1943 года)

 2. Arvydas parašė:

  kolega privertė pataisyti klaidą tekste. Žinoma, kalbama apie 1941 gegužės 9, o ne gruodžio.
  Taip, aš esu įsitikinęs, kad visiems SSRS diplomatams 1941 gegužės 9 automatiškai buvo pakeistos pareigų pavadinimai. Tuo ne kartą esu įsitikinęs ir klaidžiodamas internete. Pavyzdžiui "malinovkoj" iki gegužės kalbama apie "polpredus", o vėliau jie jau tampa "poslami". Rašant apie SSRS atstovus užsienio valstybėse (pvz.JAV, Italijoje,Didžiojoje Britanijoje ir kt.) taip pat vienbalsiai teigiamas tas pats – "polpredai" 1941 gegužės 9 "poslais".
  Bet kuriuo atveju V.Suvorovas neteisus, teigdamas, kad tokio rango karo išvakarėse nebuvo aplami.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.