„Rytų frontas“ švenčia savo pirmąjį gimtadienį! – Rytų frontas 1941-1945
„Popietė su A.Čekuoliu“, 2007.12.02
2008-01-30
Laikyk falsifikatorių!
2008-02-23

„Rytų frontas“ švenčia savo pirmąjį gimtadienį!

Lygiai prieš metus mes pasirodėme internete. Palengva pradėjo atsirasti vis naujos medžiagos, lygiai taip pat palengva pradėjo gausėti lankytojų ir svetainė tapo tokia, kokią ją jūs matot ją šiandien. Gera ji ar bloga – spręsti jums.
Svarbiausias mūsų tikslas – tekstai. Svetainės savininkų ar narių, lietuvių autorių ar į lietuvių kalbą išversti tekstai. Svarbiausiai, kad tie tekstai būtų aktualūs, skatinantys diskusijas ir naudingi besimokantiems ar šiaip besidominantiems karo Rytų fronte istorija. Ir ateityje teiksime pirmenybę būtent šiam svetainės skyriui. Taip pat ir ateityje stengsimės būti maksimaliai objektyvūs. O jei patys padarysime klaidų – tikrai visada atsižvelgsime į objektyvią kritiką.
Šia proga svetainės tekstų skyrių papildome dviem verstiniais straipsniais. Vienas jų – apie Vokietijos – Jugoslavijos karą ir to karo įtaką „Barbarosos“ eigai. Dažnai tenka skaityti mintį – jei Hitleris nebūtų puolęs Jugoslavijos, tai…. Apie tai – J.Starostino straipsnis „1941 – kaip Jugoslavija „išgelbėjo“ SSRS“.
Kitas straipsnis yra mano mėgstama „suvorovine“ tema. Tai pripažinto rusų istoriko M.Meltiuchovo straipsnis „Ginčai apie 1941 metus: bandymai kritiškai apmastyti vieną diskusiją“. Jis yra skirtas V.Suvorovo knygos „Ledlaužis“ mokslinei analizei. Ir nors šis straipsnis parašytas prieš beveik pusantro dešimtmečio, mintys jame, mano nuomone, yra aktualios ir šiandien.

8 Comments

 1. Jexter parašė:

  Labai norėtūsi pačio Arvydo komentaro po šiuo įsakymu… Kaip pats Arvydai tai vertini?

 2. Arvydas parašė:

  Taip ir skaitau tarp eilučių – tai pulti ruošėsi sovietai ar gintis? 🙂
  Mano nuomone (nesigilinant į ilgas teorijas) – nei viena patvirtina, nei kita paneigia. Jis tik įrodo, kad galimas vokiečių puolimas sovietams neturėjo būti didelė staigmena.

 3. Arminas parašė:

  Sveikinu, Arvydai. Kaip greitai bėga laikas. Skaičius kuklutis, tačiau darbas per tuos metus nemenkas padarytas. Linkiu išlaikyti numatytą kursą 🙂

 4. Argis parašė:

  As taip pat noreciau pasveikinti ,,Rytu fronto"svetaine su Gimtadieniu,tikiuosi ji sulauks daugiau gimtadieniu ir dekoju uz geras istorines zinias

 5. rix parašė:

  Prisidedu prie sveikinimų, – visokeriopos sėkmės, nemažinti apsukų, bei parafrazuodamasChruščiovą, palinkėsiu aktyviomis diskusijomis pasivyti ir pralenkti pagrindinius vidaus ir išorės konkurentus.

 6. Desantas parašė:

  Sveikinu,linkiu šiai svetainei dar daugiau lankytojų,dar daugiau gerų straipsnių. 🙂

 7. quattro51 parašė:

  Nors ir labai pavėluota aš taip pat sveiku rytufrontas.net su gimtadieniu. Linkiu svetainės savininkui Arvydui ir toliau išlaikyti tokį aukštą lygį 😉

 8. Viktoras parašė:

  Pati pirma Įsakymo fraze nedviprasmiskai atsako i klausima ar pulti ,ar gintis.Tik GINTIS ir formos kaip apie tai pranest aukstesniems.Puolant nera reikalo smulkiai,nedelsiant informuot instancijas apie veiksmus,nes jie numatyti operatyviniuose planuose.Sis Įsakymas eilini kartą griauna sovietini mifa apie "netiketa uzpuolimą"Panasu Įsakyma buvo atidavęs ir karinio jūrų laivyno vadas N.G.Kuznecovas,todel ir Baltijos ir Juodosios juros laivynai sutiko karo pradzia parengtyje ir atmuse vokieciu antpuolius.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.