Vienišo tanko KV pėdsakais – Rytų frontas 1941-1945
Lietuviai karo frontuose
2007-05-23
1941 m. birželio 22 -oji
2007-06-16

Vienišo tanko KV pėdsakais

Pristatome pirmąją svetainės „Rytų frontas“ galeriją – „Vienišo tanko KV pėdsakais“. Gegužės pabaigoje kolega Arvydas lankėsi Raseinių apylinkėse. Turbūt ne vienam karo istorija besidominčiam yra žinoma, jog būtent ten pirmosiomis karo dienomis vyko tankų mūšis. Galbūt nedaugeliui žinoma tai, kad tankų mūšis prie Raseinių – vienas didžiausių tankų mūšių Antrojo pasaulinio karo istorijoje. Visgi dėmesys daugiau krypo į legenda tapusio tanko KV istoriją. Forume jau buvo minėta, kad vienas sovietų 2-osios tankų divizijos tankas KV parai blokavo vokiečių 6-osios tankų divizijos tiekimo liniją kelyje Raseiniai – Šiluva. Kolega ne tik aplankė ir fotografavo daugiau ar mažiau su šiuo legendiniu tanku susijusias vietas, bet ir kalbino anų laikų liudininką.

6 Comments

 1. Avatar Aleksandr parašė:

  [Karui prasidėjus, sovietų daliniai apsupo divizijos stovyklą, užblokavo visus kelius. Oficialiai apie karo pradžią buvo pranešta tik popietinėmis birželio 22 d. valandomis.]

  Gal galėtumete konkretizuoti, kokie tai daliniai?

 2. Avatar Todd parašė:

  Šis teiginys paimtas iš S. Knezio studijos. Kokie tai buvo daliniai negaliu pasakyti.

  http://www.genocid.lt/GRTD/Tremtis/stasys.htm

 3. Avatar Aleksandr parašė:

  Butu tikrai idomu tai sužinoti. Mano žiniomis Pabradeje buvo tik 110-is hap( haubicų pulkas). Vargu ar jis galejo apsupti diviziją. Kitų stambių RA dalinių čia nebuvo.

 4. Avatar Gintas parašė:

  tai galėjo buti ir NKVD daliniai

 5. Avatar Aleksandr parašė:

  Kalbame apie faktus. Kokie tai daliniai? ištikro Vilniuje buvo 9-os NKVD geležinkelio statyniu apsaugos divizojos štabas. 84 pulko buriai saugojo tiltus per Nemuną. 58 pulkas buvo prie Belostoko, o 60 pulko daliniai buvo netoli Slonimo. 1-is atskiras NKVD motošaulių pulkas buvo Kaune. Tai kas buvo Pabradeje?

 6. Avatar Viktoras parašė:

  labai idomu.Kur rast daugiau duomenu apie antra 29 tk 184 sd .Buciau dekingas gaves informacijos.Gal kas raso toki pat straipsji apie 184 sd,dalis jos karo pradzioje buvo Varenos rajone , o keliasdesimt karininku suimti 1941-06-14 ir isvezti i sibira,daugiausia Norilska.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.