Rytų frontas 1941-1945

Sukurti forumo atsakymai

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • Avatar
  Saulius
  Narys

  Sveiki visi,
  Visai neseniai, aš radau, kad lietuvoje taip pat yra žmonių besidominčių Rytų Frontu ir jo niuansais. Džiugu matyti. Kadangi esu daug studijavęs bei skaitęs Rusiškų ir Vakarų autorių darbus, galiu pridėti čia vertingą įnašą.
  Kas liečia Stalingradą ir Maskvos mūšį, jie abu yra vieni didžiausių istorijoje. Aplamai visi pagrindiniai mūšiai Rytų fronte neturi sau lygių. Iš esmės galima teigti, kad Maskvos mūšis yra kiek didesnis negu Stalingrado dėl aukščiau išvardytų statistinių aspektų. Tačiau svarbu paminėti dar vieną faktą- pagal pajėgų koncentraciją arba kitaip tariant jų tankį, ant 1 kvadratino kilometro, pajėgų neabejotinai buvo daugiau Stalingrado mūšyje. Maskvos mūšis apėmė 600+km ruožą tuo tarpu kai Stalingrade ruožas nebuvo didesnis nei 380 km. Savaime suprantama, kad nuostoliai patirti Stalingrado mūšyje, atsižvelgiant į palyginti mažą frontą, yra milžiniški, ir proporcingai didesni negu Maskvos mūšyje, dėl to tai dažnai ir vadinama kruviniausiu mūšiu, nekalbant apie kruvinus gatvės mūšius pačiame Stalingrade.
  Neskaitant to, pagal mastą, pajėgas, nuostolius, didžiausią mūšį iš tiesų galima vadinti mūšį dėl Dnepro ir kairiakrantės Ukrainos Rugėjį-Gruodį 1943 m. Skaičiai kalba patys už save- beveik 4 mln. karių iš abiejų pusių, beveik 2 mln. nuostuolių kartu paėmus milžiniškuose Ukrainuos plotuose, 1500km fronte.

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)