Rytų frontas 1941-1945

Sukurti forumo atsakymai

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 16)
 • Autorius
  Įrašai
 • atsakymas į: Knyga 1941. #37485

  raimissilka
  Participant

  Tai ???

  atsakymas į: Knyga 1941. #37483

  raimissilka
  Participant

  Kodėl Rusijoj? O Lietuvoje bus?


  raimissilka
  Participant

  Na pas čekuolį ar Iškauską būna teisingų teiginių, gi čia nei vieno.Gal čia poetas rašė?,tuomet gražu

  atsakymas į: Vox Altera. "Rytų fronto pragaras". #37063

  raimissilka
  Participant

  Man tai įdomu kodėl autorius Rusų bombonešius vadina Martin? pagal lendlyzą lygtai tokių ir nebuvo rytų fronte.Ar jam pavadinimas tiesiog asocijavosi su dar nesena Prancuzijos kompaniją.
  Ir aplamai pagal autoriaus aprašymus, tai jokios Vokiečių aviacijos persvaros, net birželyje, nesijaučia ,greičiau atvirkščiai.

  atsakymas į: Vox Altera. "Rytų fronto pragaras". #37058

  raimissilka
  Participant

  Tai nesupratau, yra knygynuose ar ne?

  atsakymas į: "Verslo klasė" #35930

  raimissilka
  Participant

  Straipsnis puikus , tik mažas pastebėjimas, vienoje iliustruotoje nuotraukoje , pavaizduotas lėktuvas ko gero ne ,,čaika” И-153, o И-16


  raimissilka
  Participant
  atsakymas į: www.solonin.org #36342

  raimissilka
  Participant

  Keistoką fillmuką ,,įdejo” ponas Markas http://www.youtube.com/watch?v=6_lRQBWs … re=related
  Čia matyt oficialioji valdžia nurodo istorijai kryptį

  atsakymas į: M.Soloninas Vilniuje ir Kaune #36411

  raimissilka
  Participant

  ….Manau, jis niekur nemigruoja ir niekada nemigruos. Toks jau yra….
  Na ir aš manyčiau , kad kai kurie jo požiūriai keičiasi.Padarė žmogus, garsiai šaukdamas, reklamą , užsidirbo sau vardą. Ir pradės dirbti ne reklamai. Tai aš pastebiu būtent sekdamas jo asmeninį psl.Pamatysit po kiek laiko išeis pvz. ,,anatomija II" su ,, patikslinimais"" ir ten, gal 5-oje tankų divizijoj neberas KV tankų , o gal ir ,, drapinimo” nebebus, ir prisiminimus gal cituos kontekste ir gal daug ką darys tiksliau.Manau jis tikrai tą gali daryt.

  atsakymas į: Plienas ir ketus sviediniams gaminti #35301

  raimissilka
  Participant

  Aš tai kažkaip ir nelabai įsivaizuoju pav . plieninės granatos.Plienas tai netrupa kaip ketus , jis pėsdamasis(sprogstant) savotiškai ,,plyžta'', ir nesuvokiu kokia iš to nauda.Na nebent , esmė suvokime, galbūt geresnį ketų (mažiau silicio priemaišų , daugiau geležies) tais lakais vadino jau plienu.Bet vistiek kainos ir efektyvumo santykis jau nesuvokiamas., bent man.

  atsakymas į: V.Suvorovo įtaka Lietuvos kariuomenei #35705

  raimissilka
  Participant

  Aplamai tai Delfis darosi (kai jį nupirko Rusai) panašus 1RTR kanalą. Ir matyt tokių , kaip Ą Bagdono straipsnių skaitysime ir daugiau.Nereikia mums kariuomenės , nereikia atominės , nereikia jungčių su vakarais,nereikia nieko Lietuvai… svarbu už dujas normalei mokėtume…

  atsakymas į: M.Solonino knygos #36247

  raimissilka
  Participant

  Na skaitant Soloniną ,jis kartais ir pralinskmina (nors čia juoktis lyg ir netiktų) . Čia ištrauka iš knygos,,1941 Didžioji Tėvynės katastrofa'' 58-59pusl.
  … Apskritai išvaduojant ,Pabaltijį ,Baltarusiją, vakarinės Ukrainos dalis, Moldaviją ( tėvyninėj istorijografijoj tai vadinama Pabaltijo, Baltarusijos, Lvovo-Sandomiro, Jasko-Kišiniovo, strateginėmis puolamosiomis operacijomis) , raudonoji armija prarado 1mln.400 000 tūks. karių (318 tūks. Nukautų ir dingusių be žinios, 1mln.84tūks. sužeistų). Patiksliname, jog čia neįvertinti, nes autorius neturėjo duomenų, raudonosios armijos nuostoliai, patirti išvaduojant vakarinę Ukrainą, Rovno-Lucką ir Proskurovo- Černovicką. Lyginant šiuos baisius skaičius su nuostoliais, kuriuos patyrė vermachtas, okupuojant tas pačias teritorijas 1941 metais liepos- birželio mėnesiais , surandame, kad raudonosios armijos puolimo nuostoliai yra [b:10l5hurx]22 [/b:10l5hurx]kartus didesni už tuos nuostolius, kuriuos patyrė vermachtas 1941m. puldamas tas pačias vietoves. Pagaliau tenka lyginti vermachto (66 tūks. Nukautų ir sužeistų) ir raudonosios armijos nuostolius.
  Šiaurės vakarų, vakarų ir pietvakarių frontų tarp 06.22 ir 07.06-09 dienų buvo prarasta 749 tūkst. nukautų bei sužeistų ir dingusių be žinios. Į šiuos skaičius neįtraukta Šiaurės fronto (Leningrado KA) bei pietų fronto (Odesos KA), aktyvius karo veiksmus pradėję tik no 06.29 ir 07.02 nuostoliai, tačiau netgi neįvertinant šių frontų nuostolių, puolančio vermachto (pažymėkim, kad sėkmingai puolančio 20-30km. per dieną) santykis su besiginančia raudonąja armija sudaro [b:10l5hurx]vienas prieš dylika[/b:10l5hurx], tai yra „stebuklas“ neįtelpantis į jokiu karinio mokslo kanonus. Remiantis sveika logika, ir per visą karinių konfliktų praktiką, puolančiosios pusės nuostoliai turėtų būti didesni už besiginančią, o santykis vienas prieš dvylika, galimas tik tuo atveju, nebent, kai baltieji kolonizatoriai, atplaukę į Afriką su patrankomis bei šautuvais, puola priešą ar ginkluota ietimis bei kuokomis. Bet gi 1941 metais prie Vakarinių TSRS sienų buvo kitokia situacija…

  atsakymas į: M.Solonin "Birželio 22 …" #36108

  raimissilka
  Participant

  Vembras rašo …Reikėtų pastebėti, jog 1950-1960-ais metais nemažai daliai Lietuvos jaunimo įgyti aukštąjį išsilavinimą buvo vienintelis kelias – karininkų mokykla. Tas masalas buvo naudojamas iki 1990…
  Nu man tai naujiena.Dėl tremtinių tai sutinku , bet šiaip , tai neteko girdėti

  atsakymas į: Su-2 #35277

  raimissilka
  Participant

  Gal ir taip , važiuoklė dar būtų gerai , kad būtų įtraukiama , bet tai jau aišku , pinigai lėmė.

  atsakymas į: Su-2 #35276

  raimissilka
  Participant

  IL-2 sakyčiau buvo medinis , 12mm storio metaline plokštelė dengė dengė tik iš užpakalinės lakūno kabinos sienelės . Lėktuvo lėmuo buvo medinis . tik karui baigiantis, Rusai pradėjo naudoti aliuminį.
  Girdėjau nuomone per diskaveri , kad IL-2 didžiausias privalumas , tai jo pigumas ,ir paprastumas , iš ko ir gaunasi didžiuliai kiekiai kaip ir su T-34.O pavyzdžiui Anglai labai sekmingai naudojo Mosquito FB , (iš ten pat ,http://www.airwar.ru/enc/fww2/dh98_fb.html)
  Aš tai tikrai manau , kad Gustaitis tikrai butų aštuntuką pakėlęs į aukštą lygį , jam tiesiog reikėjo tik truputėlį laiko

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 16)