Šioje temoje yra 33 atsakymai, 6 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino eppanzer prieš 7 m. 2 mėn..
Klysta ponas Kasparavičius, tiesa – tik detalėse. Aktas Reimse buvo pasirašytas gegužės 7-os naktį, dalyvavęs iš sovietų pusės generolas Susloparovas (Суслопаров) neturėjo tam įgaliojimų. Antrasis aktas, kurio reikalavo ir TSRS buvo pasirašytas gegužės 8 -ą dieną, 22:43. Maskvos laiku – gegužės 9-ą, 00.43.
SSRS Raudonosios armijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiajam vadui, maršalui Georgijui Žukovui.
Vyriausiasis vadas buvo vistik Stalinas, o Žukovas tik vienas iš fronto vadu, jis net neįėjo į Valstybinį gynybos komitetą, aukščiausioji valdžios organą tuo metu Sovietų Sąjungoje, tuo labiau, kad jis buvo pavaldus Generaliniam štabui t.y. pavaldus Vasilevskiui.
man atrodo ponui Kasparavičiui trukdo gyvenimo sovietmečiu šleifas. ką bendro turi 1934 nacių teismas su APK? Mano nuomone – visiškai nieko. Buvo teisiami separatistai, norintys atplėšti dalį Lietuvos ir ją prijungti prie Vokietijos. APK Lietuva nedalyvavo. Jeigu švenčiame pergalės prieš Vokietiją dieną, tai turėtume švęsti ir 1944-ųjų išvadavimo iš nacistų ar vokiečių, kaip kam patogiau dieną. Tačiau 1941 birželio 22 būtų ne tik sukilimo, bet ir išvadavimo nuo kitų okupantų data. Man atrodo keistai – švęsti dienas, kada vienas mūsų okupantas sutriuškino kitą okupantą arba kada jie "vadavo" mus vienas iš kito.
Smetona atsisakė susitikti su ligoniu Hitleriu? Tai čia jau mes dabar APK sudalyvavome Sąjungininkų pusėje? tas pats Smetona nevyko ir pas kitus okupantus bei agresorius – nei pas Staliną, nei pas Lenkijos maršalą ar prezidentą.
Dar įžvelgia antinacistines nuotaikas Lietuvos kariuomenės vadovybėje. Gal pamiršo, kokios nuotaikos pradėjo vyrauti po 1940 birželio 15? Kai praėjo euforija ir išlindo ivano nagai? Lai p. Kasparavičius pasiskaito Raštikio atsiminimus, jeigu trūksta supratimo kaip istorikui, gal susipras kaip žmogus, kokios nuotaikos apima, kai nudaigoja tavo 2 metukų kūdikį, atskiria nuo šeimos ir įkiša į kalėjimą.
Ko gero visame straipsnyje vienintelis vertas dėmesio klausimas, kada APK nugalėtojai turėtų švęsti Pergalės dieną. mes APK nedalyvavom, nieko mes nelaimėjom ir švęsti neturime ką.
ką bendro turi 1934 nacių teismas su APK?
Lietuva pirmoji surengė nacistinį teismą pasaulyje. Šitą Lietuvos diplomatai visada turi priminti visiems užsienyje kurie mus vadina fašistais, ypač Rusijai, kai jį 1939 m. bučiavosi su nacistine Vokietiją.
Visiškai pritariu, bet ką tai turi bendro su APK? Nusikaltimai, už kurį buvo teisiama, buvo susiję tik su Lietuvos įstatymų pažeidimu. Jokio genocido, jokių nusikaltimų žmonijai. Be to, nacistai galėjo būti teisiami ir Čekoslovakijoje, ir Austrijoje, gali būti, kad mes tiesiog to nežinom.
Be to, nacistai galėjo būti teisiami ir Čekoslovakijoje
Galėjo, bet mes buvome pirmieji “ title=“Smile“ />
man atrodo ponui Kasparavičiui trukdo gyvenimo sovietmečiu šleifas.
O man atrodo, kad kolega maišo Algimantą Kasparavičių su Algiu Kasperavičiumi. !shy
Nesileisiu į idealoginius ginčus, man keisčiausia, kaip tokio lygio istorikas daro tokias klaidas? Nejaugi jis rašė "iš galvos"? Nejaugi jis nepasidomėjo kada, kur ir kaip buvo pasirašomi kapituliacijos aktai? Nejaugi jis nežinojo, kas buvo SSRS ginkluotųjų pajėgų vyriausias vadas? Nejaugi jis nežinojo, kokias pareigas tuo metu užėmė G.Žukovas?
O kam to reikia, istorikas viską žino geriausiai. “ title=“Smile“ />
Ginčai istoriniai, ne ideologiniai. Jeigu Lietuva nedalyvavo APK – tai yra istorinis faktas.
Abejočiau dėl tokio "istorinio fakto". "De jure" – dalyvavo TSRS sudėtyje, "de facto" – perėjo per dvi okupacijas. Su okupacijos ir fronto aukomis. Tas faktas, kad valstybė neteko valstybingumo nesipriešindama ginklu, nereiškia nedalyvavimo istoriniuose įvykiuose, vykstančiuose jos teritorijoje.
Kaukas:
[quote:136yzm0g]]Aktas Reimse buvo pasirašytas gegužės 7-os naktį,[/blockquote[/quote:136yzm0g]
!lol Linksma skaityt…
Reziumuojant – dar vienas interviu su , kaip visada, nepasiruošusiu šviesuliu, kurio kompetencija tame dalyke yra apverktina – kaip ir jo septintos klasės vidutiniokės lygio samprotavimai beigi išvados.
Kitas dalykas – nenustebčiau, jog tai septintokės Eglės samprotavimai ir tekstas, menkai tederintas su Kasparavičiumi.
Iš dalies galima paaiškinti.
Keli iš mūsų nedvejodami, gyvai, papasakotų diktafonui vieną ar kitą istorinį karo epizodą su datomis, pavardėmis ir detalėmis? Nesėdėdami prie visagalio "gūglo"? Man teko dalyvauti televizijos/radijo pokalbyje (ne vienam), anatomija tokia – skambutis "gal galėtumėte" (šiais laikais) arba "būsim xx val, laukite" (po partijos saule), geriausiu atveju prieš dieną pateikiami klausimai, (po partijos saule – ir atsakymai, nors jie ir taip aiškūs, kartais tik liepia pasakyti dar ir tai, ko tu pats nežinai apie savo veiklą, įnašą, pasiekimus ir t.t.). Ir jeigu žmogus užsiėmęs, mandagus skambutis primena, kad "išsiuntėme jums e'mailą/faksą su klausimais ir rytoj atvykstame filmavimui/pokalbiui/reportažui". Po darbų/gastrolių/kocertų/tarnybų ar dar kokios sunkios dienos, permeti tuos klausimėlius ir daug maž sufastriguoji, ką rytoj kalbėsi. Viskas.
O diktofonas nesikoreguoja, kad jį kur galas…ne forumo pranešimas visgi. Išlėkė žodis kaip žvirblis, ir guli prieš visą šalį kaip eksponatas, nagrinėjimui …
Kirovobade (Azerbaidžane) 1985-ais televizijai leptelėjau "нашего народа" vietoje "вашего народа", iš susijaudinimo ar šiaip greitakalbe gavosi, pats nežinau. Viena raidė, smulkmena, bet aukštyn kojom viską apvertė, jau nepamenu kokia ten mintis buvo. Pracenzūravo atidžiai, pakarpė ir į eterį už poros dienų. Dabar gi tai necenzūruoja.
Dėl "de jure" fakto jau bus grynai ideologiniai ginčai, o jiems trūksta ir laiko, ir noro. Taip kad dėl savo pozicijos, jog Lietuvos Respublika, skirtingai nuo kitų šalių, nedalyvavo APK, čia ir dabar nesikausiu.
Žinoma, kad pateisinimų daug ir jie ko gero teisingi. Bet pakritikuoti yra už ką
Šiais laikais interviu klausimai atsiunčiami elektroniniu paštu. Atsakymai taip pat.
Kita rūšis – telefoniniai interviu. Bet ir po jų atsiunčia ne tik tekstą, bet ir įrašą suderinimui.
Net ir po interviu "prie bokalo" save gerbiantis "dėdė" paprašo atsiųsti interviu tekstą suderinimui.
O dėl pergalės šventimo….."Istorikams" reikėtų patylėt. Jų vietoje perversčiau konspektus ir pasitikrinčiau, koks buvo Keitelio laipsnis.
Aha, kažkas [i:3byhedo2]Arvydą[/i:3byhedo2] ir dar tokį [i:3byhedo2]diedą[/i:3byhedo2] vis kaltina dėl smulkmeniškumų. O šiuo atveju kokį priežodį pritaikyti? Siūlau du variantus. [i:3byhedo2]1. Kvailas pavyzdys užkrečia. [/i:3byhedo2] ir [i:3byhedo2]2. Obuolys nuo obels…[/i:3byhedo2] “ title=“Smile“ /> Dėl [i:3byhedo2]vokiečių generolų[/i:3byhedo2] tikrai nebūčiau " prikibęs.
“ title=“Smile“ />
Bet bandom "kabinėtis" toliau. Prie Delfio.[/url:3byhedo2]
Šeštadienį visa Europa mini daugiau nei 60 milijonų gyvybių nusinešusio Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-ias metines.
Artėja birželio 22. Lažinuosi, kad sužinosime, kad Antrasis karas prasidėjo 1941 birželio 22. !amazed
Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.