Vox populi apie A.Čekuolio klaidas

Vox populi apie A.Čekuolio klaidas

Geg 26, 2009 Komentarų: 9

Šių metų balandžio 2 dieną naujienų portalo Delfi rubrikoje Vox populi pasirodė autoriaus diedas tekstas “Klaidos A.Čekuolio tekstuose”. Šios svetainės ir svetainės “Antrasis pasaulinis karas” lankytojams nebuvo didelė paslaptis, kad tas “diedas” esu aš. Svetainėje “Rytų frontas” A.Čekuolio tekstams yra skirti ir keli straipsniai, ir diskusijų gija, Delfyje visa tai pateikiama apibendrintai, nieko “kažko tokio” naujo ten nėra. Tą tekstą skelbiame čia todėl, kad suteiktume galimybę norintiems jį perskaityti, nes Delfyje jis jau seniai nugrimzdo į archyvo gelmes. Atskirai noriu paminėti komentarus, man jie pasirodė pakankamai įdomūs ir verti atskiro tyrinėjimo.

Naujienos

Apie autorių

The author didnt add any Information to his profile yet

Šiame puslapyje komentarų: 9

 1. Gintas says:

  Čekuolis matyt nežino, kad Stalinas 1941 m. daugiau palaikė Čain Kaiši (jam daugiau siuntė karinės technikos) nei Mao Dze Duną. ir nebuvo jokio įsakymo nepulti japonų, atvirkščiai buvo prašymai, kad kinų komunistai su aktyvintų savo karinius veiksmus. Be to Stalinas tiksliai žinojo, kad japonai ruošiasi pulti amerikiečius ( tai ne tik Zorgė pranešė, bet ir Čain Kaiši žvalgyba perdavė sovietų kariniam patarėjui tą įrodinčius dokumentus) todėl ir permetė divizijas iš T. Rytų. Apie Tuchačevskį dabar yra pilną knygų, ne tik Suvorovo, kur visiškai sugriaunamas Tuchačevskio mitas.

 2. Žalgiris says:

  "Apibendrinant. Nelabai supratau ką ponas Algimantas norėjo šia laida pasakyti. Ir nuobodoka man ji pasirodė. O dar tos elementarios klaidos… Nors tai, kad autorius nelabai giliai susipažinęs su Antrojo pasaulinio karo istorija buvo matyti iš keleto anksčiau transliuotų laidų. Ši tik patvirtino tai. Geriau jis kalbėtų apie tai, ką tikrai išmano." Visiškai pritariu Arvydui!!!Dėl tos pačios priežasties senai nebežiūriu "Demagogo popietės",tik būtent šitą netyčia pažiūrėjau visą.Bet ir jis ne visur tikslus…Iš kur toks įsitikinimas,kad Japonija "tiesiog nenorėjo eilinį kartą „gauti į kaulus“???Galbūt galėtų pagrįsti savo nuomonę?

 3. Arvydas says:

  na gal nereiktų taip žiauriai – "demagogas". Tiki žmogus tuo, ką sako, o ir plačioms masėms ta laida patinka. Šiaip ar taip, bet švietėjišką misiją ji atlieka. Tik mums, "knipčiams", svarbu visokios detalės- detalytės, kurių niekasdaugiau net nepastebi.

 4. tomasbmw says:

  ar galima gauti kitu vietoviu aero nuotrauku?

 5. Todd says:

  Galima. Šaltinis nurodytas. Tik reikia laiko, noro ir šiek tiek pinigų.

 6. Viktoras says:

  Labai idomi diskusija.Patvirtinama mintis,kad Cekuolis ilindo i sriti,kurioje menkai nusimano.Apmaudu,kad placiajai visuomenei pateikiami melagingi,minkstai tariant,faktai.Gal pasiulyti Cekuoliui atsakyti i diskutuojamus klausimus.O apie Saposnikovo "darbus" sensacija.Apie tai neteko girdeti.

 7. Shifty says:

  Geros foto o konkrečiau, kokiose skiltyse jas ten radai, detaliau gali paaiškint.

 8. Todd says:

  Aš dabar nerandu pas save disko su ta informacija. Dėl tikslesnių gairių archyve kreipkitės į Vilniaus rotušės nuotraukų banką. Pas juos irgi yra ta informacija. O paiešką archyve vykdžiau ne aš, o kolega iš Lenkijos.

 9. kareivis says:

  o latvijos nuotrauku galima gaut butent kurŠO ?!

Komentuoti

Jūs turėtumėte prisijungti , jei nori pakomentuoti.