Naujienos

Naujienos archyvas

Tankų skaičius PabYKA karo su Vokietija išvakarėse

Grd 27, 2016 Komentarų nėra by

Naujametinė dovana svetainės lankytojams – statistikos mėgėjams straipsnis Tankų skaičius PabYKA karo su Vokietija išvakarėse. Daug raidžių, daug skaičių ir nuorodų į archyvus.

Naujienos Daugiau

Karo prievolininkų mokymai 1941 metais

Rgp 17, 2016 Komentarų nėra by

Svetainėje naujas straipsnis – “Karo prievolininkų mokymai 1941 metais”. Tai ištrauka iš Arvydo rengiamo plataus teksto „Raudonoji Armija Lietuvoje 1939 – 1941 metais“. Ateityje gal sulauksim ir studijos apie mūšius Lietuvoje 1941 metų birželio mėnesį…

Naujienos Daugiau

Vienos ligoninės istorija

Rgp 08, 2016 Komentarų nėra

Pristatome pasakojimo “Vieno miesto istorija. Vilkaviškis karų audrose” tęsinį – “Vienos ligoninės istorija”. Papildymą rasite teksto apačioje.

Daugiau

H. H. Rehfeldt “Su tankų korpusu “Grossdeutchland” Rusijoje, Vengrijoje, Lietuvoje”. Komentarai.

Rgs 17, 2015 Komentarų: 4

Svetainės straipsnių skyrelyje – leidyklos “Briedis” išleistos knygos H. H. Rehfeldt “Su tankų korpusu “Grossdeutchland” Rusijoje, Vengrijoje, Lietuvoje” skyrius “Pirmosios atakos prie Virbalio”. Tekstas papildytas mano komentarais.

Daugiau

188 šaulių divizijos koviniai veiksmai

Grd 10, 2014 Komentarų nėra

Po ilgokos pertraukos svetainės straipsnių skyrelis pasipildė nauju tekstu. Tai kolegos Aleksandro Novičenko (svetainėje jis yra žinomas kaip aleksandr. n) išleistos knygos rusų kalba „1941-й. Боевые действия 11-й aрмии в Литве“ vieno skyriaus – „188 šaulių divizijos koviniai veiksmai piečiau Vilkaviškio. 33 šaulių divizijos 82 šaulių pulko veiksmai ginant Marijampolę“ – vertimas į lietuvių kalbą. […]

Daugiau

Prochorovka. Mito technologija

Rgs 12, 2013 1 komentaras

Prochorovka. Didžiausias tankų mūšis; iš abiejų pusių ten buvo 1500 tankų; vokiečiai tame mūšyje patyrė pralaimėjimą. Visi besidomintys Antrojo pasaulinio karo istorija žino šiuos aksiomomis tapusius teiginius. Rusijos istorikas Valerijus Nikolajevičius Zamulinas teigia – visi šie teiginiai yra mitas. Plačiau apie tai šio autoriaus tekste „Prochorovka. Mito technologija“.

Daugiau

Birželio 22-oji

Bir 22, 2013 Komentarų nėra

1941-aisiais, ankstų birželio 22-osios sekmadienio rytą, Vokietijos ir jos sąjungininkų kariuomenė pradėjo puolimą prieš Sovietų Sąjungą. Ši beveik keturis metus trukusi kampanija iš kariaujančių pusių ir jų okupuotų kraštų pareikalavo dešimčių milijonų karių ir civilių gyvybių. Prisimename skausmą, netektis ir nežinomybę atnešusius įvykius, kaip tragiškos mūsų tėvų ir senelių praeities liudijimą, ir viliamės, kad tai […]

Daugiau

“Lemtingi sprendimai”

Geg 02, 2013 Komentarų nėra

Antrojo pasaulinio karo istorijos mėgėjai žino, kad Robertas Petrauskas jau baigė rašytis savo trilogijos apie II-ąjį pasaulinį karą antrąją knygą, kuri vadinasi “Lemtingi sprendimai”. Pati knyga jau baigiama redaguoti ir pagal planus turėtų pasirodyti maždaug birželio viduryje, o dabar skaitytojams siūlome nedidelę ištrauką.

Daugiau